Chilonzorda namunali oilalarga ehtirom ko‘rsatildi
Xalqaro oila kuni munosabati bilan tumanimizdagi uzoq yillik ahil va ibratli oilalarni tabriklash maqsadida samimiy uchrashuvlar tashkil etildi. Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Sh.Sultonova, tuman oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i G.To‘laganova hamda tuman “Nuroniy” jamg‘armasi raisi T.Karimovlar mahalla faxri bo‘lgan xonadonlarda bo‘lib, oila sohiblarini bayram bilan qutladilar.
Tadbir davomida jamiyatimiz tayanchi bo‘lgan quyidagi oilalarga alohida ehtirom ko‘rsatildi:
1. Hakimovlar oilasi (“Mevazor” MFY): 42 yildan buyon birga istiqomat qilayotgan G‘ulomjon Gafurovich va Dilfuza Ziomovna namunali hayot yo‘li uchun e’tirof etildilar.
2. Tuganbekovlar oilasi (“3-Charx Kamolon” MFY): 43 yillik ahillik timsoli bo‘lgan Xasanbek Maxkamovich va Dilfuza Sobirjon qiziga samimiy tilaklar bildirildi.
3. Sultanovlar oilasi (“3-Charx Kamolon” MFY): 39 yil davomida mustahkam oila qo‘rg‘onini asrab kelayotgan Baxodir Turgunovich va Nafisa Xakimovna tuman faollari tomonidan tabriklandilar.
Bu kabi uchrashuvlar yosh oilalar uchun hayotiy maktab vazifasini o‘taydi. Zero, ko‘pni ko‘rgan nuroniylarimizning duosi va o‘gitlari xonadonlarimiz barakasi, yurtimiz tinchligidir.

В Чиланзарском районе почтили образцовые семьи
В честь Международного дня семьи в нашем районе были организованы тёплые встречи с долголетними дружными и достойными подражания семьями. Заместитель хокима города Ташкента Ш. Султанова, начальник отдела по делам семьи и женщин района Г. Тулaganова и председатель районного фонда «Нураний» Т. Каримов посетили дома уважаемых жителей махалли и поздравили хозяев семей с праздником.
В ходе мероприятия особое уважение было оказано следующим семьям, являющимся опорой нашего общества:
1. Семья Хакимовых (МФЙ «Мевазор»): Гуломжон Гафурович и Дилфуза Зиёмовна, проживающие вместе уже 42 года, были отмечены за образцовый жизненный путь.
2. Семья Туганбековых (МФЙ «3-Чарх Камолон»): Хасанбек Махкамович и Дилфуза Собиржоновна, являющие пример 43-летнего согласия и благополучия, были тепло поздравлены.
3. Семья Султановых (МФЙ «3-Чарх Камолон»): Баходир Тургун оглы и Нафиса Хакимовна, сохраняющие крепкий семейный очаг на протяжении 39 лет, были поздравлены районными активистами.
Подобные встречи служат жизненной школой для молодых семей. Ведь молитвы и наставления наших мудрых аксакалов — это благословение наших домов и залог мира в нашей стране.