Аҳоли мурожаатлари — эътибор марказида
Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Раҳмонов Ўзбекистон Республикаси Президентининг Тошкент шаҳридаги Халқ қабулхонаси биносида фуқаролар учун шахсий қабул ўтказди.
Қабул давомида олти нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Улар орасида ноқонуний қурилмани белгиланган тартибда расмийлаштириш имкониятини кўриб чиқиш, бузилиш ҳудудига оид масалаларни тартибга солиш, ётоқхонани таъмирлаш ҳамда бошқа ижтимоий-маиший муаммолар бўйича мурожаатлар бўлди.
Ҳар бир мурожаат ортида инсоннинг кундалик ҳаёти ва уни ташвищга солаётган муаммо бор. Шу боис қўшимча ўрганишни талаб қиладиган масалалар юзасидан масъулларга жойига чиқиб, вазиятни фуқаролар иштирокида батафсил ўрганиш ҳамда қонунчилик доирасида тегишли таклифлар киритиш топширилди.
Мурожаатларнинг кўриб чиқилиши ва берилган топшириқлар ижроси назоратга олинди.
Пойтахт кўчаларида босқичма-босқич жорий этилаётган «яшил тўлқин» тизимининг яна бир йўналиши Шота Руставели кўчасида — ...
Йиғилишда Тошкент шаҳар иқтисодиёт ва молия бош бошқармаси, Каналлардан фойдаланиш ва уларга туташ ҳудудларни ободонлашт...

Citizens’ appeals are in the center of attentionмммм
Baxtiyor Raxmonov, First Deputy Mayor of Tashkent City, held a personal reception for citizens in the building of the People’s Reception Office of the President of the Republic of Uzbekistan in Tashkent City.
During the reception, appeals from six citizens were heard. Among them were appeals regarding the possibility of formalizing an illegal structure in the established manner, regulating issues related to a demolition area, repairing a dormitory, and other social and household problems.
Behind every appeal there is a person’s daily life and a problem that concerns them. Therefore, for issues requiring additional study, the responsible persons were instructed to go to the site, thoroughly examine the situation with the participation of the citizens, and submit relevant proposals within the framework of the legislation.
The consideration of the appeals and the implementation of the given instructions were taken under control.
Another direction of the “Green Wave” system, which is being gradually introduced on the capital’s streets, has been lau...
At the meeting, reports were heard from the Main Department of Economy and Finance of Tashkent City, the Administration ...