УЧТЕПА ТУМАНИДАГИ ФАХРИЙ ШАЪНИГА ЮКСАК ЭҲТИРОМ ВА ЭЪЗОЗ НАМОЁН ЭТИЛДИ.
🔘 9-май — Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг байрам табриги ҳамда Президент совғаси Учтепа туманида истиқомат қилувчи фахрийга тантанали равишда топширилди.
⛈ Учтепа туманига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий хавфсизлик ва мудофаа университети бошлиғининг ўринбосари, генерал-майор Шерматов Фарҳоджон Артикович, туман ҳокими Мамаджанов Буниёд Бахтиярович ҳамда мутасадди раҳбарлар томонидан «Бирлик» МФЙ, 21-мавзе ҳудудида яшовчи, 1941–1945 йилларда Ленинград қамали даврида фашистлар концлагерларида тутқинлик азобини бошидан кечирган Бурикин Анатолий Иванович ҳолидан хабар олинди.
🧡 Ташриф давомида давлатимиз раҳбарининг самимий байрам табриги ўқиб эшиттирилиб, фахрийга 30 миллион сўм миқдоридаги мукофот пули тантанали равишда топширилди.
🌐 Юртимиз тинчлиги ва бугунги доруломон кунлар учун жон фидо қилган фахрийларимизга кўрсатилаётган бундай эътибор ва эҳтиром — инсон қадри улуғланган Янги Ўзбекистоннинг ёрқин ифодасидир.

В УЧТЕПИНСКОМ РАЙОНЕ ВЕТЕРАНУ БЫЛО ОКАЗАНО ВЫСОКОЕ УВАЖЕНИЕ И ПОЧЁТ
🔘 В связи с 9 мая — Днём памяти и почестей, праздничное поздравление Президента Республики Узбекистан и президентский подарок были торжественно вручены ветерану, проживающему в Учтепинском районе.
⚡️ В ходе визита в Учтепинский район заместитель начальника Университета военной безопасности и обороны Республики Узбекистан генерал-майор Шерматов Фарходжон Артикович, хоким района Мамаджанов Бунёд Бахтиярович, а также ответственные руководители навестили Бурикина Анатолия Ивановича, проживающего в МСГ «Бирлик», 21-квартал, который в 1941–1945 годах в период блокады Ленинграда пережил плен в фашистских концлагерях.
🧡 В ходе посещения было зачитано искреннее праздничное поздравление главы нашего государства, а также ветерану в торжественной обстановке вручена денежная премия в размере 30 миллионов сумов.
🌐 Такое внимание, уважение и почёт, оказываемые нашим ветеранам, отдавшим свои силы и жизнь ради мира и сегодняшнего благополучия страны, являются ярким проявлением Нового Узбекистана, где достоинство человека возвышено на высший уровень.