❗️Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining navbatdagi 21-sessiyasi 26-mart, soat 10:00 da (https://kengash.gov.uz/doc/256051) bo‘lib o‘tadi.
🏛 Toshkent shahar Kengashining mazkur sessiyasi kun tartibiga kiritilgan; (https://kengash.gov.uz/doc/256051)
🔺 2030-yilga qadar O‘zbekiston Respublikasida gender tenglikka erishish strategiyasini 2026-yilda amalga oshirish bo‘yicha Toshkent shahar kompleks chora-tadbirlar dasturini tasdiqlash haqida;
🔺 Toshkent shahrida yoshlarga oid davlat siyosatining amalga oshirilishini, xususan “Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida”gi Qonun ijrosi ta’minlanishi holatini o‘rganish va natijalarini muhokama qilish;
🔺 Toshkent shahar Sport boshqarmasi tomonidan 2025-yilda amalga oshirilgan ishlari hamda 2026-yildagi ustuvor vazifalari to‘g‘risida;
🔺 Toshkent shahar Obodonlashtirish bosh boshqarmasining 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlari hamda 2026-yildagi ustuvor rejalari to‘g‘risida;
🔺 Toshkent shahrida jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan yo‘llar, yo‘laklar va boshqa yo‘l infratuzilmasi obyektlari, shuningdek, muhandislik-kommunikatsiya va aloqa tarmoqlarida qurilish ishlarini olib borish, yo‘l obyektini har qanday ko‘rinishda ta’mirlash, buzish, qazish, o‘zgartirish yoki rekonstruksiya qilishga ruxsatnoma berish tartibi va to‘lov miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida;
🔺 O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Bola huquqlari bo‘yicha vakili (Bolalar ombudsmani) mintaqaviy vakilining hududda bola huquqlari, erkinliklarini va qonuniy manfaatlarini himoya qilish holati to‘g‘risidagi ma’ruzasini eshitish to‘g‘risida;
🔺 Toshkent shahrida oqar suv resurslaridan foydalanishni tartibga solish chora-tadbirlari to‘g‘risida;
🔺 Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputatlari tomonidan 2026-yilning I choragi davomida o‘z faoliyati yuzasidan saylovchilar oldida axborot berishning reja-jadvalini tasdiqlash to‘g‘risida;
🔺 Toshkent shahrida soddalashtirilgan tartibda amalga oshiriladigan davlat-xususiy sheriklik loyihalarining manzilli ro‘yxatini tasdiqlash to‘g‘risida;
🔺 Toshkent shahar mahalliy byudjetining 2026-yildagi qo‘shimcha manbalarini xarajatlarga yo‘naltirish to‘g‘risidagi va boshqa masalalar
bo‘yicha tegishli tashkilot rahbarlarining hisobot va axborotlari deputatlar tomonidan sessiyada ko‘rib chiqilishi rejalashtirilmoqda.

❗️The next 21st session of the Tashkent City Council of People’s Deputies will be held on 26 March at 10:00.
🏛 The following items have been included in the agenda of the Tashkent City Council session: 🔺 On approving the Comprehensive Program of Measures for the implementation in 2026 of the Strategy for Achieving Gender Equality in the Republic of Uzbekistan until 2030 in Tashkent city; 🔺 On studying the implementation of state youth policy in Tashkent city, in particular the execution of the Law “On State Youth Policy”, and discussing the results; 🔺 On the work carried out by the Tashkent City Sports Department in 2025 and priority tasks for 2026; 🔺 On the work carried out by the Main Department of Beautification of Tashkent City in 2025 and priority plans for 2026; 🔺 On approving the procedure and amount of payment for issuing permits for construction works by individuals and legal entities on roads, sidewalks and other road infrastructure facilities, as well as in engineering-communication and communication networks, for repair, demolition, excavation, modification or reconstruction of road facilities in any form; 🔺 On hearing the report of the regional representative of the Children’s Rights Commissioner (Children’s Ombudsman) of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan on the state of protection of children’s rights, freedoms and legitimate interests in the territory; 🔺 On measures to regulate the use of water resources in Tashkent city; 🔺 On approving the schedule for deputies of the Tashkent City Council of People’s Deputies to report to voters on their activities during the first quarter of 2026; 🔺 On approving the address list of state-private partnership projects to be implemented in a simplified manner in Tashkent city; 🔺 On directing additional revenue sources of the local budget of Tashkent city to expenditures in 2026 and other issues.
Reports and information from the heads of relevant organizations on the above issues are planned to be considered by the deputies at the session.