Yakkasaroy tumanida Umumxalq hashari va “Yashil makon” loyihasiga start berildi
Bugun Yakkasaroy tumanidagi “Bobur” hiyobonida saf yig‘ini bo‘lib o‘tdi. Unda tuman hokimi Nilufar Allabergenova, tuman prokurori Bekzod Shamshiyev, tuman IIO FMB boshlig‘i Alisher Murodov, tuman soliq inspeksiyasi boshlig‘i Jamshid Ergashev, mahalla "yettiligi", kommunal soha xodimlari hamda turli tashkilot vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur yig‘ilishda tumandagi mahallalarni obodonlashtirish, sanitariya holatini yaxshilash va atrof-muhitni muhofaza qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarning samaradorligini oshirish yuzasidan mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi. Ayniqsa, hududlarni yanada ozoda va obod qilish, aholining ekologik ongini oshirish hamda yashil muhitni kengaytirish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi.
🗣Shu bilan birga, bugundan boshlab Yakkasaroy tumanida Umumxalq hashari va “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi ishlar boshlandi. Mazkur tashabbuslar doirasida tumanning turli hududlarida keng ko‘lamli obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari amalga oshiriladi. Daraxt ekish, gulzorlar barpo etish, yo‘lak va xiyobonlarni tozalash, jamoat joylarini obod qilish kabi tadbirlar orqali shahar yanada chiroy ochishi, fuqarolar uchun qulay va sog‘lom muhit yaratilishi ko‘zda tutilgan.

В Яккасарайском районе дан старт Общественному хашарy и национальному проекту «Яшил макон»
Сегодня в сквере «Бобур» Яккасарайского района прошёл общий сбор. В нём приняли участие хоким района Нилуфар Аллабергенова, прокурор района Бекзод Шамшиев, начальник районного управления органов внутренних дел по профилактике Алишер Муродов, начальник районной налоговой инспекции Джамшид Эргашев, «семёрка» махалли, работники коммунальной сферы, а также представители различных организаций.
На собрании ответственным лицам были даны конкретные поручения по повышению эффективности проводимых работ по благоустройству махаллей района, улучшению санитарного состояния и охране окружающей среды. Особое внимание было уделено вопросам дальнейшего приведения территорий в порядок, повышения экологического сознания населения и расширения зелёных зон.
🗣Одновременно с этим с сегодняшнего дня в Яккасарайском районе начались работы в рамках Общественного хашара и общенационального проекта «Яшил макон». В рамках этих инициатив на различных территориях района будут проведены широкомасштабные работы по благоустройству и озеленению. Посадка деревьев, создание цветников, уборка улиц и скверов, приведение в порядок общественных мест — всё это направлено на то, чтобы город стал ещё красивее, а для граждан была создана комфортная и здоровая среда.