Yakkasaroy tumanida Umumxalq hashari va “Yashil makon” loyihasiga start berildi
Bugun Yakkasaroy tumanidagi “Bobur” hiyobonida saf yig‘ini bo‘lib o‘tdi. Unda tuman hokimi Nilufar Allabergenova, tuman prokurori Bekzod Shamshiyev, tuman IIO FMB boshlig‘i Alisher Murodov, tuman soliq inspeksiyasi boshlig‘i Jamshid Ergashev, mahalla "yettiligi", kommunal soha xodimlari hamda turli tashkilot vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur yig‘ilishda tumandagi mahallalarni obodonlashtirish, sanitariya holatini yaxshilash va atrof-muhitni muhofaza qilish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlarning samaradorligini oshirish yuzasidan mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi. Ayniqsa, hududlarni yanada ozoda va obod qilish, aholining ekologik ongini oshirish hamda yashil muhitni kengaytirish masalalariga alohida eʼtibor qaratildi.
🗣Shu bilan birga, bugundan boshlab Yakkasaroy tumanida Umumxalq hashari va “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi ishlar boshlandi. Mazkur tashabbuslar doirasida tumanning turli hududlarida keng ko‘lamli obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari amalga oshiriladi. Daraxt ekish, gulzorlar barpo etish, yo‘lak va xiyobonlarni tozalash, jamoat joylarini obod qilish kabi tadbirlar orqali shahar yanada chiroy ochishi, fuqarolar uchun qulay va sog‘lom muhit yaratilishi ko‘zda tutilgan.

Launch of the Nationwide Hashar and the “Yashil Makon” Project in Yakkasaroy District
Today, a general assembly was held in the “Bobur” square in Yakkasaroy district. It was attended by the district khokim Nilufar Allabergenova, district prosecutor Bekzod Shamshiyev, head of the district Internal Affairs Department on Prevention Alisher Murodov, head of the district tax inspectorate Jamshid Ergashev, the “seven” of the mahalla, communal services employees, and representatives of various organisations.
At the meeting, specific tasks were assigned to responsible persons to increase the effectiveness of ongoing work on the improvement of mahallas in the district, improving sanitary conditions and protecting the environment. Particular attention was paid to making the territories even cleaner and more orderly, raising the ecological awareness of the population, and expanding green spaces.
🗣At the same time, starting from today, work has begun in Yakkasaroy district within the framework of the Nationwide Hashar and the national project “Yashil Makon”. Within these initiatives, large-scale improvement and landscaping works will be carried out in various parts of the district. Planting trees, creating flower beds, cleaning streets and squares, and improving public spaces are aimed at making the city even more beautiful and creating a comfortable and healthy environment for citizens.