Тошкентда «Чилла салқин таъмлар фестивали» ўтказилади
Тошкент шаҳар ҳокимлиги кўмагида 21–23-август кунлари Tashkent City ҳудудида ёзнинг энг иссиқ кунларига бағишланган «Чилла салқин таъмлар фестивали» бўлиб ўтади.
Уч кун давом этадиган фестиваль пойтахт аҳолиси ва меҳмонлари учун салқин ичимликлар, музқаймоқ, мусиқа ва кўнгилочар дастурларни бир майдонда жамлайди. Тадбирда ўнлаб ишлаб чиқарувчилар ва ритейлерлар, шунингдек, Sprite, Fanta ва Fuse Tea брендлари ўз махсус зоналари билан иштирок этади.
Фестиваль дастуридан:
🔹 музқаймоқ, коктейллар, bubble tea, совуқ қаҳва, янги сиқилган шарбатлар ва бошқа ёзи таъмлар;
🔹 интерактив ўйинлар, танловлар ва совринли акциялар;
🔹 тематик фотозоналар ва креатив салқинлаш ҳудудлари;
🔹 DJ-сетлар ва кечки концертлар;
🔹 сувли кўнгилочар зоналар;
🔹 кечки шоу ва фейерверклар ўрин олган.
Фестиваль майдонининг ўзига хос жиҳатларидан бири — қарийб 10 тонна ҳақиқий муздан яратиладиган арт-объектлар ва фотозоналар бўлади.
Шунингдек, ҳудудда салқинлантирувчи ёмғир аркалари, сувли ўйин майдонлари ҳамда ёзи иссиқда меҳмонлар учун махсус салқинлаш зоналари ташкил этилади.
Ҳар куни кечқурун фестиваль концерт ва кўнгилочар дастур билан давом этади. Саҳналарда таниқли ижодкорлар чиқиш қилади, меҳмонлар учун танлов ва совринли ўйинлар ўтказилади.

В Ташкенте пройдет фестиваль «Chilla salqin ta’mlar festivali»
При поддержке хокимията города Ташкента с 21 по 23 августа на территории Tashkent City пройдет летний фестиваль «Chilla salqin ta’mlar festivali» — «Фестиваль прохладных вкусов».
В течение трех дней одна из центральных прогулочных зон столицы объединит десятки производителей и ретейлеров мороженого и прохладительных напитков, музыкальную программу и интерактивные развлечения. Свои тематические пространства также представят Sprite, Fanta и Fuse Tea.
В программе фестиваля:
🔹 мороженое, коктейли, бабл-ти, холодный кофе, свежие соки и другие летние вкусы;
🔹 интерактивные игры, конкурсы и розыгрыши призов;
🔹 тематические фотозоны и креативные зоны охлаждения;
🔹 DJ-сеты и вечерние концерты;
🔹 водные развлечения;
🔹 вечерние шоу и фейерверки.
Одной из особенностей фестиваля станут масштабные арт-объекты и фотозоны, для создания которых планируется использовать около 10 тонн настоящего льда.
На территории также появятся освежающие дождевые арки, водные игровые площадки и специальные зоны, где гости смогут укрыться от августовской жары.
Каждый вечер фестиваль будет переходить в концертно-развлекательный формат с выступлениями популярных артистов, музыкой, конкурсами и розыгрышами.