Фуқароларнинг шахсий қабули ўтказилди
2026-йил 14-август куни Тошкент шаҳар Халқ қабулхонаси биносида Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари О. Мўминов фуқароларни шахсий қабул қилди.
Қабул давомида 8 нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Шундан 6 та мурожаатни ижобий ҳал этиш юзасидан мутасадди ташкилотлар вакилларига тегишли топшириқлар берилди. 2 нафар фуқарога эса кўтарилган масалалар бўйича белгиланган тартибда тушунтиришлар берилди.
Қабул якунлари бўйича Юнусобод туманида истиқомат қилувчи Ольга Мелникованинг хонадонига «Veolia Energy Tashkent» МЧЖ ХК томонидан иссиқ сув ҳисоблагичи ўрнатиб берилди.

Состоялся личный приём граждан
14 августа 2026 года в здании Народной приёмной города Ташкента заместитель хокима города Ташкента по вопросам жилищно-коммунального хозяйства О. Муминов провёл личный приём граждан.
В ходе приёма были рассмотрены обращения 8 граждан. По 6 обращениям представителям ответственных организаций даны соответствующие поручения для положительного решения поднятых вопросов. Ещё 2 гражданам предоставлены разъяснения в установленном порядке.
По итогам приёма в квартире жительницы Юнусабадского района Ольги Мельниковой специалистами ИП ООО «Veolia Energy Tashkent» был установлен счётчик горячей воды.