Фуқароларнинг шахсий қабули ўтказилди
2026-йил 14-август куни Тошкент шаҳар Халқ қабулхонаси биносида Тошкент шаҳар ҳокимининг уй-жой коммунал хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари О. Мўминов фуқароларни шахсий қабул қилди.
Қабул давомида 8 нафар фуқаронинг мурожаати тингланди. Шундан 6 та мурожаатни ижобий ҳал этиш юзасидан мутасадди ташкилотлар вакилларига тегишли топшириқлар берилди. 2 нафар фуқарога эса кўтарилган масалалар бўйича белгиланган тартибда тушунтиришлар берилди.
Қабул якунлари бўйича Юнусобод туманида истиқомат қилувчи Ольга Мелникованинг хонадонига «Veolia Energy Tashkent» МЧЖ ХК томонидан иссиқ сув ҳисоблагичи ўрнатиб берилди.

On August 14, 2026, in the building of the Tashkent City People’s Reception Office, O. Muminov, Deputy Mayor of Tashkent City for Housing and Communal Services issues, held a personal reception of citizens.
During the reception, appeals from 8 citizens were heard. Relevant instructions were given to representatives of the responsible organizations to positively resolve 6 of the appeals. Explanations in the established manner were provided to 2 citizens regarding the issues they raised.
Based on the results of the reception, a hot water meter was installed in the apartment of Olga Melnikova, a resident of Yunusabad District, by “Veolia Energy Tashkent” LLC.