Toshkent shahar hokimligida Korrupsiyaga qarshi kurashish hududiy kengashining 5-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda Toshkent shahar iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi, Kanallardan foydalanish va ularga tutash hududlarni obodonlashtirish boshqarmasi, “Toshkent invest kompaniyasi” AJ, “Yagona buyurtmachi xizmati injiniring kompaniyasi” unitar korxonasi, Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasining Toshkent shahar hududiy boshqarmasi hamda Sog‘liqni saqlash bosh boshqarmasining hisobotlari tinglandi.
✅ Hisobotlarda 2026-yilning birinchi yarim yilligida korrupsiya holatlarining oldini olish, ochiqlikni ta’minlash, ayrim tizimlarni raqamlashtirish hamda korrupsiyaga imkon beruvchi sabab va shart-sharoitlarni bartaraf etish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar tahlil qilindi. Shuningdek, yil yakuniga qadar rejalashtirilgan chora-tadbirlar va ustuvor vazifalar muhokama qilindi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida Kengashning 2026-yil ikkinchi yarim yillik ish rejasi ko‘rib chiqildi.
Toshkentda “yashil to‘lqin” tizimining navbatdagi yo‘nalishi ishga tushirildi
24.08.2026, 16:18
Toshkentda “yashil to‘lqin” tizimining navbatdagi ...
Poytaxt ko‘chalarida bosqichma-bosqich joriy etilayotgan “yashil to‘lqin” tizimining yana bir yo‘nalishi Shota Rustaveli...
Aholi murojaatlari — e’tibor markazida
24.08.2026, 09:36
Toshkent shahar hokimining birinchi o‘rinbosari Baxtiyor Raxmonov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Toshkent shahr...

The 5th meeting of the Territorial Council for Combating Corruption was held at the Tashkent City Administration
At the meeting, reports were heard from the Main Department of Economy and Finance of Tashkent City, the Administration for the Use of Canals and Landscaping of Adjacent Territories, “Toshkent Invest Kompaniyasi” JSC, the Unitary Enterprise “Yagona Buyurtmachi Xizmati Injiniring Kompaniyasi”, the Tashkent City Territorial Department of the Committee for the Development of Competition and Protection of Consumer Rights, and the Main Department of Healthcare.
✅ The reports analyzed the work carried out in the first half of 2026 on preventing cases of corruption, ensuring openness, digitalizing certain systems, and eliminating the causes and conditions that enable corruption. The measures planned until the end of the year and priority tasks were also discussed.
In addition, during the meeting, the Council’s work plan for the second half of 2026 was reviewed.
The next direction of the “Green Wave” system has been launched in Tashkent
24.08.2026, 16:18
The next direction of the “Green Wave” system has ...
Another direction of the “Green Wave” system, which is being gradually introduced on the capital’s streets, has been lau...
24.08.2026, 09:36
Citizens’ appeals are in the center of attentionмм...
Baxtiyor Raxmonov, First Deputy Mayor of Tashkent City, held a personal reception for citizens in the building of the Pe...