Oʻzbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan Prezidentimiz tomonidan davlat mukofotlari bilan taqdirlangan bir guruh poytaxt faollariga orden va medallar topshirildi.
Toshkent shahar hokimi Shavkat Umurzakov fidoyi hamshaharlarimizga mukofotlarni tantanali tarzda yetkazdi.
Shavkat Umurzakov o‘z nutqida mustaqillik xalqimiz uchun erkinlik va taraqqiyot eshiklarini ochgan beqiyos ne’mat ekanini alohida ta’kidladi. Poytaxt hokimi, shuningdek, bugungi kunda yurt ravnaqi va Vatanimizning yuksak obro‘-e’tibor qozonishida fidoyi insonlarning xizmatlari hal qiluvchi ahamiyat kasb etayotganini qayd etdi.
Mukofotlar fidoyi insonlarimizning Vatan taraqqiyotiga qo‘shgan hissasi davlat va jamiyat tomonidan yuksak e’tirof etilayotganining yaqqol ifodasidir.

В преддверии Дня независимости были награждены выдающиеся жители столицы
В честь 34-й годовщины Независимости Республики Узбекистан группе столичных активистов, удостоенных государственных наград по указу Президента, были вручены ордена и медали.
Награды в торжественной обстановке вручил хоким города Ташкента Шавкат Умурзаков.
В своём выступлении Шавкат Умурзаков особо отметил, что независимость является бесценным даром, открывшим для нашего народа двери свободы и прогресса. Хоким столицы также подчеркнул, что сегодня решающую роль в процветании страны и укреплении высокого авторитета нашей Родины играют заслуги преданных своему делу людей.
Награды стали ярким выражением высокой оценки со стороны государства и общества вклада наших самоотверженных сограждан в развитие страны.