💲 Бугунги кунда коррупцияга қарши курашиш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири ҳисобланади. Шу муносабат билан, «Тошкент шаҳар электр тармоқлари» МЧЖ тасарруфидаги Мирзо Улуғбек туман электр таъминоти корхонасида “Коррупция — келажак кушандаси” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
✅ Мазкур тадбирда жамиятнинг Коррупцияга қарши курашиш ва комплаенс-назорат бўлими раҳбари О.О.Ў. Яхшиев ҳамда туман электр таъминоти корхонасининг мутахассислари ва ишчи-ходимлари иштирок этдилар.
💠 Давра суҳбати давомида коррупциянинг жамият тараққиётига салбий таъсири, амалдаги қонунчиликда белгиланган жавобгарлик чоралари, шунингдек, ушбу иллатнинг олдини олиш ва унга қарши курашишнинг самарали механизмлари атрофлича муҳокама қилинди.
🔴 Шунингдек, тадбир жараёнида ходимларнинг коррупцияга қарши курашиш борасидаги фикр-мулоҳазалари тингланиб, амалий таклифлари кўриб чиқилди.
➡️ Якунида коррупциянинг олдини олиш, очиқлик ва шаффофликни таъминлаш ҳамда ходимлар ўртасида ҳуқуқий онг ва маданиятни юксалтириш мақсадида мунтазам тарғибот-ташвиқот тадбирларини ташкил этиб бориш зарурлиги алоҳида таъкидланди.
Аввал хабар берганимиздек, Кичик ҳалқа автомобиль йўлининг (КХАЙ) Чилонзор тумани ҳудудидан ўтган қисмида — Кўз микрожар...

💲 В настоящее время борьба с коррупцией является одним из приоритетных направлений государственной политики. В связи с этим в Мирзо-Улугбекском районном предприятии электроснабжения АО «Ташкентские городские электрические сети» был организован круглый стол на тему «Коррупция — враг будущего».
✅ В мероприятии приняли участие руководитель отдела по борьбе с коррупцией и комплаенс-контролю общества О.О.Яхшиев, а также специалисты и сотрудники районного предприятия электроснабжения.
💠 В ходе круглого стола подробно обсуждались негативное влияние коррупции на развитие общества, меры ответственности, предусмотренные действующим законодательством, а также эффективные механизмы профилактики и борьбы с этим явлением.
🔴 Кроме того, в процессе мероприятия были заслушаны мнения и предложения сотрудников по вопросам противодействия коррупции.
➡️ В завершение особо подчёркнута необходимость организации регулярных пропагандистско-разъяснительных мероприятий, направленных на предотвращение коррупции, обеспечение открытости и прозрачности, а также повышение правовой культуры и правосознания среди сотрудников.